Lidhja me burra të martuar është një nga fenomenet jopozitive që ndodhin në shoqërinë tonë, ashtu si në çdo shoqëri tjetër. Megjithatë të shumta janë vajzat që zgjedhin këtë mënyrë jetese. Në një lidhje të tillë është përfshirë edhe një e re që jeton në Tiranë, e cila thotë se...
Normalisht që çdo njeri ka dëshirë të ketë një ekonomi të mirë, të udhëtojë nëpër botë, dhe të shijojë gjithçka pa menduar për faturat. Por normalisht kjo gjë nuk arrihet duke fjetur gjumë. Njerëzit që bëhen të pasur punojnë fort por me zgjuarsi. Ata nuk janë ‘qeni i punës’,...
Për shumicën e njerëzve dita e martesës është më e rëndësishmja e jetës, bashkë me të edhe puthja midis çiftit. Por, Vea Laulu nga Hawaii nuk mendon kështu. Vajza në fjalë refuzoi që në ceremoninë e martesës së saj të puthte burrin e saj të ardhshëm. 21-vjeçarja nuk pranoi të puthte...
April Adams, një prost1tutë njujorkeze ka publikuar një letër në edicionin amerikan të “Vice”. Përmbajtja i drejtohet gruas së një klientit të saj, për të cilën ajo ka disa fjalë në mirëbesim. Sipas April Adams nëse një burrë vendos të paguajë një prost1tutë për të bërë s*ks, do të thotë...
Ka qenë dhe mbetet e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjòksin e femrave. Një teori e re pretendon ta ketë gjetur këtë sekret. Larry J. Young, profesor psikiatër në Universitetin Emory, i cili studion bazën neurologjike të sjelljeve shoqërore mendon se njerëzit e shfrytëzojnë...
Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet kuleta në xhepin mbrapa. Sipas mjekëve kuleta nuk është bërë të futet në xhepin prapa për shkak se krijon një çrregullim të legenit dhe të ijeve....
Ka përfunduar pas vetëm 2 ditësh një martesë në Indonezi, për shkak se nusja doli që nuk ishte femër, por mashkull, raporton The Guardian. 31 vjeçari Muh u njoh në rrjetet sociale me 25 vjeçaren Mita, ndërsa vendosën të martoheshin vetëm pak kohë nga njohja. “U takuam për herë të parë...
Pothuajse nuk ekziston asnjë mashkull, i cili nuk dëshiron që para vetes, përveç gruas, të ketë edhe dashnoren e re atraktive. Meshkujve kjo lidhje u përshtatet pa kurrfarë problemi. Shkaqet më të shpeshta, për të cilat meshkujt kanë lidhje jashtëmartesore. 1. Dashnorja gjithmonë është e disponuar, e gatshme që t’i...
Për shumë prej nesh qëndrimi pa bërë asgjë është një humbje kohe por nëse do të kthehemi pas në historitë e suksesit është një përfitim. Për shembull sipas të dhënave Albert Einstein, pëlqente të ëndërronte me sy hapur dhe imagjinonte gjithnjë një dallgë të lehtë që vinte me shpejtësi, por...
Kjo është historia e një vajze nga Tirana, e cila ndodhet në një udhëkryq. Edhe pse ka burrë, ajo pretendon se tashmë e ka gjetur dashurinë e jetës. Lexoni historinë dhe jepni mendimin tuaj: Jam e sigurt që shumë nga ju që do lexoni historinë time do më paragjykoni dhe do...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com