Në orët e fundit, një foto e shpërndarë në Twitter nga tribunat gjatë finales mes Italisë dhe Argjentinës në Wembley është bërë virale. Në foto, në fakt, shumë fansa kanë parë figurën e Diego Armando Maradonës në turmën që ndiqte ndeshjen. “Diego është gjallë, Diego ishte në Wembley, ai nuk...
Shqipëria sfidon Islandën në ndeshjen e parë të Nations League. Ndeshja luhet në Rejkjavik, në stadiumin me emër Laugardalsvöllur. Takimi do të transmetohet në shumë vende te botës dhe do të gjykohet nga anglezi Craig PaWson. 30- Realizon Shqipëria me Taulant Seferin. Sulmuesi kuqezi mposht portierin rival, pas disa rastesh. 17-...
Kampionët e Francës, PSG duket se kanë nisur nga puna për të përzgjedhur teknikun e ri të skuadrës, me largimin e Mauricio Poketinos që duket një çështje e vulosur. Në orët e fundit një lajm i bujshëm se Jose Moirinho mund të jetë trajneri i ri i skuadrës duket...
Sipas Lionel Messit, Karim Benzema e meriton që ta fitojë “Topin e Artë” këtë vit. Rreth asaj se kush do ta fitojë këtë trofe të çmuar, argjentinasi tha se nuk ka dyshime. “Mendoj se nuk ka dyshime. Është shumë e qartë se Benzema pati një vit spektakolar. Në Ligën e Kampionëve...
Nga Italia janë të shumtë charterat që janë nisur me destinacion Tiranën. Tifozët kanë mbushur avionët për të fluturuar drejt kryeqytetit shqiptar për të shijuar finalen e madhe të Conference League. Në këto pamje shikoni se ç’bëjnë ata në bordin e avionit, duke festuar gjatë gjithë fluturimit. https://www.youtube.com/watch?v=JYbkuRBc-_Q
Shqipëria për herë të parë në histori do të jetë pritëse e një finalje të një kompeticioni madhor. Në Air Albania, me 25 maj, Roma dhe Feynoord do përballen për të fituar Conference League. Prezencën në Shqipëri për atë ditë e ka konfirmuar edhe legjenda e Romës, Francesko Totti. Ka...
Zi në botën e futbollit, pasi është ndarë nga jeta në moshën 29-vjeçare kongolezi Jody Lukoki, i njohur me pseudonimin “Djali i erës”. I rritur te akademia e Ajaxit në Holandë, Lukoki debutoi me “harkëtarët” në futbollin profesionist dhe më pas pati një karrierë të pasur në klube si Zwolle,...
Kilian Mbape është një nga futbollistët më të diskutuar në merkato, me yllin francez që përflitet prej kohësh për një transferim te Reali. Gjërat duket të kenë ndryshuar në orët e fundit me raportimet nga Franca që thonë se 23-vjeçari do të rinovojë me PSG-në. E përditshmja franceze “Le Parisien”...
Ishte viti 2018, kur trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, largoi nga ekipi një nga lojtarët më emblemë të The Citizens, Yaya Toure. Të njëjtën gjë kishte bërë edhe më parë kur drejtonte Barcelonën, me të njëjtin lojtar. Për këtë ai kritikohej shpesh nga agjenti i futbollistit. Në vitin 2018, Dimitry Seluk...
Ylli i merkatos Mino Raiola do të përcillet për në banesën e fundit, vetëm nga të afërmit e tij në një ceremoni intime dhe private. Kujtojmë se Raiola humbi jetën javën e kaluar në moshën 54-vjeçare, pasi nuk kapërceu një sëmundje në frymëmarrje. Lajmi është bërë i ditur nga familja e...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com