Politikë Archives - Tema e Ditës
Ka vijuar me debate seanca plenare ku kreu i Rithemelimit Sali Berisha është përfshirë në një debat me Ballën lidhur me financimet ruse. Balla nga foltorja u shpreh se nëse Berisha do ishte burrë mjaftueshëm do e kallzonte në prokurori. ‘Luli është i joti jo i imi Sali. Tani që të...
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me hetimin e SPAK ndaj tij. Meta u shpreh mbrëmjen e sotme në “TPZ” se për të, të rëndësishme janë vetëm hetimet për Inceneratorët. Ai u shpreh se Edi Rama është autokrat, por nuk do të arrijë qëllimin që...
Kryetari i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi nuk do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e ardhshme lokale të vitit 2023. Shehi deklaron se megjithëse emri i tij lakohet shumë sa herë që afrohet zgjedhjet vendore, në politikë po zhvillohet një brez i ri që mund...
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, dhe ish-kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, janë çifti “luksoz” që po tentojnë të masakrojnë Ramën.Dy vite më parë bëri bujë deklarata e Monika Kryemadhit, e cila tha se do t’i hajë veshin kryeministrit Edi Rama.Këtë paralajmërim ajo e bëri gjatë kohës që...
Kryetari i PD Sali Berisha, ka zhvilluar sot një takim bashkëbisedim me ekspertë, përfaqësues të biznesit dhe familjarë në lidhje me konsumin dhe çmimet e larta. Ai ka shpalosur po ashtu dhe planin që ka kur partia që drejton të marrë pushtetin. Sipas tij, pensionet do të rriten, rrogat po...
Lefter Maliqi ka paralajmëruar rrëzimin e qeverisë "Rama". Ai thotë se 90% e shqiptarëve duan një qeveri Meta-Berisha. "Tallu me shqiptaret dhe ca kohe,bej interesantin me veprime e aktrime plot ligesi duke terhequr vemendjen me Spakun e Partise.E mashtrove,varferove,kriminalizove,shpopullove,e vodhe kete vend.Fundin e ke te hidhur,ke plot mekate per...
Çmimeve të rritura që kanë “pushtuar” vendin tonë, nuk i kanë shpëtuar as tregtarëve të druve të cilët, mesa duket kanë shkuar në shifra absurde. Ish.zv-kryeministri Erion Braçe shkruan se çmimi i druve ka shkuar në 7000 mijë lekë nga 3500 që ka qenë për metër kub, e kjo...
Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ironizon përmes një postimi në rrjetet sociale dy kundërshtarët e tij politikë, Sali Berishën dhe Ilir Metën, për deklaratat e tyre publike gjatë ditëve të fundit. Ndërsa opozita mobilizohet për atë që e quan si revolucion në shtator, dhe me zhvillimet e fundit nga...
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për gazetën gjermane “Die Welt” ka thënë se nga data 1 shtator do të hyjnë në fuqi masat e reciprocitetit për targat dhe për dokumentet për hyrje-dalje. Kreu i Qeverisë së Kosovës ka thënë se këto masa do të jenë...
Kreu i Partisë së Lirisë i ka dërguar një mesazh kryeministrit Edi Rama nga Jala, duke e quajtur atë zemërlepur”. I pyetur nga gazetarët, ai tha se “e kap demin prej brirësh dhe e plas përdhe”, njëlloj siç ka bërë edhe në të kaluarën. Më tej, Ramës i tregoi dhe...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com