Kryesore Archives - Tema e Ditës
Berti Dedja, 45-vjeç ose i njohur me nofkën "Çakalli" është një person i përfshirë në "listën e personave më të kërkuar në Evropë" të "Europol". Mediat gjermane shkruajnë se Dedja ka ushtruar një tregti 'profesionale' droge të kokainës dhe marjuanës, bashkë dhe me persona të tjerë dhe ishte kreu...
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Vaun e Dejës. Mësohet se i plagosuri me armë zjarri është dërguar në spitalin e Shkodrës. I plagosuri, rreth 40 vjeç i identifikuar si Pjetër Kola, nga Lezha, aktualisht ndodhet në sallën e operacionit dhe nuk dihet...
Është bërë publike për mediat dëshmia tronditëse e nënës që djali iu vra nga grabitësi shqiptar në Greqi. Ajo është shprehur se e ka marrë vesh nga radio që djali i saj është masakruar në vendin e punës. “Mësova në radio se fëmija im vdiq”- tha 44-vjeçarja. “Marios ishte djali im i...
“THE TELEGRAPH”/ Çdo ditë, midis orës 17:00 dhe 21:00, fëmijët 10 vjeç mblidhen në fushën e betonit të futbollit në lagjen veriore Pascuales të Guayaquil për të mësuar se si të vrasin. Për katër orë, ndërsa dielli perëndon mbi qytetin port në Ekuador, “school for sicarios” i mëson nxënësit e...
‘Luani i Artë’, është një shqiptar nga Vlora i përfshirë në trafikun e emigrantëve të paligjshëm në Britaninë e Madhe. Në një filmim të publikuar nga media britanike ‘Daily Mail’, ai shfaqet duke thënë se fiton rreth 1 milion paund në javë duke dërguar emigrantë në Britani me gomone. Gazetarëve...
Instituti i Gjeoshkencave si dhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikojnë se java e fundit e muajit shtator do të karakterizohet nga reshje shiu, të cilat do të jenë me intensitet shumë të lartë në Qarkun e Shkodrës dhe intensive deri në nivelin mesatar në Qarqet Lezhë, Kukës, Dibër, Durrës, Tiranë,...
Shitjet e librave të astrologut të famshëm Nostradamus janë rritur që kur mbretëresha Elizabeth vdiq, pasi profeti francez e kishte parashikuar vdekjen e saj më shumë se 450 vjet më parë. Nostradamusi po ashtu ka parashikuar saktë më parë Zjarrin e Madh të Londrës, ardhjen e Hitlerit në pushtet...
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Nikola Selakoviq, deklaroi se Serbia nuk mund të pranojë rezultatet e referendumit në rajonet e Ukrainës. Ai në konferencën për media, më 25 shtator, deklaroi se kjo do të ishte në kundërshtim me interesat shtetërore dhe kombëtare të Serbisë. “Kjo do të ishte krejtësisht...
Një avion i ngarkuar me mallra në aeroportin Montpellier të Francës, ka rrëshqitur nga pista gjatë uljes ku ka humbur kontrollin dhe ka rënë në pellgun Mauguio. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e të shtunës në orën 2:50. Zjarre masive në Francë/ Zjarrfikësit evropianë i bashkohen betejës për shuarjen e...
Një lajm i mirë është bërë publik për mediat britanike për të gjithë personat që dëshirojnë të jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe. Bëhet me dije se rregullat e imigracionit do të zbuten në Britaninë e Madhe, si pjesë e misionit të kryeministres Liz Truss për të lehtësuar mungesat...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com