Policia spanjolle ka vënë në pranga një të shumëkërkuar nga Europoli, për lidhjet e tij me bandat shqiptare dhe marokene të trafikut të drogës. Sipas mediave spanjolle, për të kishte një urdhër arresti nga autoritetet italiane, pasi ishte dënuar me 21 vite burg. Grupi kriminal me të cilin ai kishte lidhje...
Një 58-vjeçar shqiptar është vendosur në pranga pasi ka ngacmuar seksualisht një 28 vjeçare greke. 58-vjeçari i cili punon si ndërtues ka tentuar ta puthë dhe përkëdhelë 28 vjeçaren e cila e ka shtyrë shqiptarin dhe është larguar prej tij. Më pas ajo e ka denoncuar në polici 58-vjeçarin i cili...
Një shqiptare i merr mendjen “yllit” të Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas të përjavshmes italiane “Chi”, autori i golit të vetëm në “Air Albania” në finalen e Conference League (Roma –Feyenoord 1-0), ka krijuar një lidhje të re me parukieren, Kejdis Bardhi e cila jeton dhe punon në Terni dhe nga...
“Pikërisht kur mendova se më në fund do të fshija nga jeta ime çdo gjurmë të ish-it tim tradhtar, zbulova se jam shtatzënë me fëmijën e tij”, kështu ka rrëfyer një 40-vjeçare për “The Deidre”. 40-vjeçarja ka treguar se ka vendosur ta mbajë fëmijën, por nuk dëshiron të kthehet me...
Kryebashkiaku i një qyteti italian ka ndaluar parukierët dhe berberët të lajnë flokët e klientëve të tyre dy herë me shampo, në përpjekje për të kursyer ujin gjatë një prej thatësirave më të rënda në dekada. Carlo Gubellini, kryebashkiaku i Castenaso, afër Bolonjës në rajonin Emilia-Romagna, tha se mijëra litra...
Komediani kanadez, Nick Nemeroff ka ndërruar jetë në moshën 32-vjeçare, njoftoi familja e tij. Ndërkohë, ende nuk dihet shkaku i vdekjes. Nemeroff ishte bërë shumë i njohur në Kanada, pas pjesëmarrjes në Conan dhe në Just For Laughs. “Me pikëllim të thellë njoftojmë vdekjen e papritur të vëllait tonë të...
Sùlmuesi i Manchester City, Phil Foden, është bërë së fundmi protagonist i një episodi së bashku me partneren e tij. Teksa ndodhen me pushime në Korfuz, ata janë filmuar duke bërë një shèrr të madh. Sipas medieve të huaja, 22-vjeçari ishte duke u larë në det kur e dashura e...
Një prift ka rënë në prangat e policisë në Greqi, pasi akuzohet për dhunë në familje. Sipas mediave greke, prifti është arrestuar pas alarmit të ngritur nga gruaja e tij e cila deklaroi se ishte tmerruara me sjelljen e tij agresive dhe të dhunshme. Sipas informacioneve prifti e ka kthyer...
Një akt dhune ka ndodhur në zyrat e institucioneve në Greqi, ku nënkryetari i bashkisë Mandra ka dhunuar një tjetër nënkryetare bashkie. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën e kaluar, kur nënkryetari i bashkisë ka sulmuar dhe goditur me grusht nënkryetarin e Financës, teksa ndodhej në zyrën e sekretarit të përgjithshëm. Ngjarja...
Të tronditur nga vdekja e papritur e një futbollisti 13-vjeçar nga Kallithea janë familjarët dhe miqtë e tij, të cilët e panë të binte pa ndjnja teksa vraponte për të kapur topin në fushë, në një ndeshje futbolli në Naked of Eretria. Ngjarja e rëndë ndodhi të premten në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com