Aktualitet Archives - Tema e Ditës
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Vaun e Dejës. Mësohet se i plagosuri me armë zjarri është dërguar në spitalin e Shkodrës. I plagosuri, rreth 40 vjeç i identifikuar si Pjetër Kola, nga Lezha, aktualisht ndodhet në sallën e operacionit dhe nuk dihet...
Policia italiane ka arrestuar në qytetin Rieti një 26-vjeçar shqiptar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar në Shqipëri për kultivimin e lëndëve narkotike me 4 vite burg sipas mediave italiane. Teksa policia italiane po kryente një kontroll rutinë gjatë natës në rrugën Via Salaria per l'Aquila,...
‘Luani i Artë’, është një shqiptar nga Vlora i përfshirë në trafikun e emigrantëve të paligjshëm në Britaninë e Madhe. Në një filmim të publikuar nga media britanike ‘Daily Mail’, ai shfaqet duke thënë se fiton rreth 1 milion paund në javë duke dërguar emigrantë në Britani me gomone. Gazetarëve...
Instituti i Gjeoshkencave si dhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikojnë se java e fundit e muajit shtator do të karakterizohet nga reshje shiu, të cilat do të jenë me intensitet shumë të lartë në Qarkun e Shkodrës dhe intensive deri në nivelin mesatar në Qarqet Lezhë, Kukës, Dibër, Durrës, Tiranë,...
Një avion i ngarkuar me mallra në aeroportin Montpellier të Francës, ka rrëshqitur nga pista gjatë uljes ku ka humbur kontrollin dhe ka rënë në pellgun Mauguio. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e të shtunës në orën 2:50. Zjarre masive në Francë/ Zjarrfikësit evropianë i bashkohen betejës për shuarjen e...
Një lajm i mirë është bërë publik për mediat britanike për të gjithë personat që dëshirojnë të jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe. Bëhet me dije se rregullat e imigracionit do të zbuten në Britaninë e Madhe, si pjesë e misionit të kryeministres Liz Truss për të lehtësuar mungesat...
Pas dëshmisë së Deizi Arapit për një konflikt të pretenduar me deputetin Bledjon Nallbati, ka reaguar ky i fundit. Nallbati: Jam i habitur nga këto akuza. Unë kam pasur vetëm një konflikt verbal kur isha kryebashkiak, por asgjë më tepër. Besoj se është nxitur nga dikush tjetër për të bërë...
Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Shkodër – Koplik, në afërsi të fshatit Shtoj. Bëhet me dije se janë përplasur dy makina. Mësohet se një makinë tip Wolswagen që ka qenë me shpejtësi ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një “Mercedes”. Si pasojë e aksidentit...
Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në afërsi të Dajçit, në autostradën Lezhë-Shkodër Një makinë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në një parcelë, në anë të rrugës. Makina që ka dalë nga rruga është tip fuoristradë, ndërsa mësohet se u përplas me një Golf, ku për pasojë kanë...
Një 28-vjeçar është gjetur i pajetë në një resort në Divjakë. 28-vjeçari, i cili ishte punonjës i këtij resorti, është gjetur pa shenja jete në një nga dhomat e punëtorëve. Sipas policisë, dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale, pasi në turp nuk i janë konstatuar shenja dhune. 28-vjeçari...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com