Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për të gjithë ata që kanë vendosur të blejnë një makinë të re: Nga sot…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në profilin e tij në Facebook në lidhje eliminimin e shumë angarive, kohëve të pritjes apo kostove të tepërta për qytetarët dhe subjektet që regjistrojnë mjetet e tyre rrugore për herë të parë. Ndërsa, u ka uruar shqiptarëve një ditë dhe një javë të mbarë.

Postimi i Kryeministrit Edi Rama në Facebook:
“MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se duke nisur nga sot eliminojmë të tjera angari, kohë pritjeje e kosto të tepërta për qytetarët e subjektet që regjistrojnë mjete rrugore për herë të parë, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Kryeministri Edi Rama në postimin e tij në Facebook.

VIDEO => https://www.facebook.com/watch/ediramaal/