Nje histori e dashurie qarkullon ne social media, ku gruaja tregon se nuk ka ndjenja per burrin, por kolegun e tij Historia e plote: Perpara qe te shkruaj historinë time iu lutem mos komentoni fare nese ofèndoni sepse jeta i ka te gjitha. Une qe po ju shkruaj jam nje grua...
Përveç veshjes së një fustani të mrekullueshëm, padyshim që një ndër gjërat e tjera të mira në dasma është torta dhe pija falas. Po sikur të të paguheshin për të pirë dhe ngrënë nfalas? Tani mundeni! Kjo do të mundësohet për shkak se një platformë në internet po kërkon të punësojë...
Platforma e re interaktive “Equal Future” sjell në fokus pesë gra nga Rajoni i Europës dhe Azisë Qendrore të cilat po sjellin ndryshimin ku mes tyre renditet, një Parlamentare Suedeze, një këshilltare e një Këshilli Bashiak në Moldavi, një deputete e Parlamentit nga Mal i Zi, një deputete në...
A jeni të stresuar tani? Sa të stresuar jeni? A jeni aq të stresuar sa për të shkuar në pushime, apo ndoshta edhe aq të stresuar sa për të shkuar në spital? Këtë mund ta zbuloni për vetëm pesë sekonda, kësisoj e shmangni edhe vizitën te doktori. Psikiatri japonez, Akyoshi Kitaoka,...
Një grua e diagn00stikuar me kan.cer të pashërueshëm të gjìrit, la bashkëshortin që të mund të kishte një s*ks më të mirë përpara se të vd1ste. Molly, mbiemri i së cilës nuk bëhet i ditur, u diagn0stikua dhe filloi terapìtë kundër kan.cerit në vitin 2011. Por kur mësoi disa kohë...
Këngët e shquara shqiptare janë bërë pjesë e shumë shteteve dhe së fundmi edhe e Gjermanisë. Këngëtari nga jugu i Shqipërisë Ibrahim Gunbardhi bashkë me grupin e tij kanë kënduar “Nën një portokalle moj” para publikut gjerman. Kënga ka sjellë një atmosferë ndryshe në Gjermani, duke shkaktuar kërcim e brohoritje në...
E dashur vjehrrë, Nesër është dasma dhe unë jam e nga zëllyer, nerv oze dhe e hu tuar. E di që është një hap që çdo vajzë merr në jetën e saj; të pranojë dhe të duam një familje të re.. Ndërsa të gjithë më kanë thënë se si...
Një grua tregoi në rrjetin social Reddit, se së fundmi shkoi në dyqanin e njohur Tiffany për të ngushtuar pas gishtit unazën. Por pasi shkoi në dyqan, zbuloi një të vërtetë të sikletshme. Ajo nuk kishte kërkuar mendimin e partnerit, por u paraqit personalisht me kutinë e unazës Tiffany. Aty...
Kur prindërit tanë ikin nga kjo je të, asgjë nuk është më e njëjtë. Ne nuk mund të jemi më fëmijë, nuk ndihemi të mbrojtur nga përqafimet e tyre, pu thjet e tyre dhe fjalët e tyre të inkurajimit. Duket se jeta bëhet më e vështirë sepse nuk kemi...
Një 11-vjeçar nga Anglia ka marrë pikët më të larta në testin e inteligjencës, duke mundur edhe Albert Einstein. Aryan Kheterpal ka arritur të marrë 162 pikë në testin e IQ, ndërsa Ajnshtajni besohet të ketë pasur një IQ prej 160 pikësh. Sipas medias së huaj, 11-vjeçari ka fituar çertifikata të...