Sindrit Guri tashmë është zyrtarisht lojtari i klubit të Oostendes. Pas vizitave mjekësore gjatë ditës së djeshme, ish-sulmuesi i Kukësit sot ka hedhur firmën në konratën e re në Belgjikë. Ai tashmë do të ndjek karrierën e tij jashtë vendit, ndërsa talenti dhe përgatitjet e tij sportive kanë joshur shumë...
Ali Soue është pretendenti kryesor për të fituar “Këpucën e Artë” në Kategorinë Superiore. Sulmuesi nga Gambia ka bërë një ecuri të shkëlqyer me fanellën e Skënderbeut, ku në 34 takime ka shënuar 20 gola, një më shumë se “ylli” i Kukësit, Sindrit Guri. Në një intervistë të dhënë së...
Ish-kryetari i UEFA-s, Michel Platini, ka pranuar se gjatë shortit për Botërorin Francë 1998, është bërë “një trukim i vogël", në mënyrë që Franca të shmang Brazilin deri në finale të Kampionatit Botëror. Platini, në atë kohë anëtar i komitetit organizativ të kampionatit, pohimet i bëri gjatë një interviste me...
Pep Guardiola rinovon kontratën me Manchester Cityn deri në vitin 2021. Me Premier League në xhep me rekorde trajneri spanjoll tashmë ka një tjetër arsye pse të festoj pasi kontrata e tij që skadonte në 2019-tën zgjatet edhe me dy vite të tjera dhe ai do të qëndrojë në...
E ardhmja e Kamer Qakës mund të jetë Seria A. Mesfushori i Kombëtares sonë së fundmi ka marrë një ofertë shumë të mirë nga klubi i Udinezes. Bardhezinjtë kanë ofruar 700 mijë euro të klubi i tij Poli Lasi. 100 mijë euro do të depozitohen në qoftë se ai arrin...
Roberto Mancini merr përgjegjësi të mëdha mbi vete. Synon të kthejë Italinë në majën e botës, por në asnjë kohë nuk ka ndodhur që Italia të ketë kaq pak kualitet. Gjithsesi, pas muajsh të tërë pritjeje, Kombëtarja Italiane ka trajnerin e saj të ri me Roberto Mancinin që nisi...
Crotone ka arritur të marrë një barazim me shumë vlera, jo vetëm për të, por edhe për Inter-in, që tani do të luajë një finale me Lazio-n në Olimpico për të vendosur se kush do të luajë në Champions League. Ishte Lulic ai që zhbllokoi rezultatin për vizitorët në minutën...
Dy javë përpara se të mbyllen përballjet në Seria A, fituesi është zyrtarizuar që tani dhe është për të 7-tin vit radhazi, Juventusi. “Zonja e Vjetër” është shpallur kampione e parakohshme pas barazimit të sotëm mes Napolit me Torinon, një ndeshje që u mbyll me rezultatin 2-2. Napoli aktualisht në vendin...
Real Madrid ka fituar 2-1 në “Santiago Bernabeu” dhe afrohet vetëm me një pikë larg Atletico Madrid të vendit të dytë në La Liga, kur të dyja skuadrat kanë edhe katër ndeshje për të luajtur deri në fund të kampionatit. Gareth Bale kaloi në avantazh të besuarit e Zinedine Zidane,...
Atletiko Madrid ka marrë një barazim 1-1 me shumë vlera në sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Arenalit. Dueli i zhvilluar në Londër është shoqëruar me shumë polemika, pasi që në minutën e 10-të, ekipi spanjoll mbeti me 10 lojtarë pa ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë që në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com