Pas njoftimit për largimin dhe shitjen e Chelsea nga biznesmeni rus Roman Abramovich, klubi londinez mund të ketë tashmë një blerës. Sipas gazetës turke Yeni Safak, një milioner dhe biznesmen turk, Mushsin Bayrak, ka deklaruar se është në negociata me Roman Abramovich dhe avokatët e tij, me synimin për të...
Mesfushori francez i Mançester Junajtid, duket se e ka vendosur se ku do ta vazhdojë të ardhmen e tij dhe duket se nuk do të jetë as Real i Madridit dhe as Juventusi. Në Spanjë tashmë e bëjnë të sigurt, ku shprehen se kampioni i botës me Francën ka firmosur...
Më në fund është rikthyer edhe Cristian Eriksen të luajë në fushën e lojës, teksa ka bërë debutimin e tij me Brentford në sfidën e zhvilluar kundër Newscastle, takim i vlefshëm për javën e 27-të të Premier Leagues. Pas 259 ditësh, ish-mesfushori i Interit rikthehet protagonist në fushën e lojës,...
Goli i Edin Dzeko në minutën e 47-të të ndeshjes Napoli-Inter 1-1 është i fundit i zikaltërve të Inzaghit. Ishte 12 shkurti dhe pas asaj ndeshje erdhën tri sfida radhazi pa gol për skuadrën e Simone Inzaghi. dy në kampionat, kundër Sassuolos dhe Genoa, një në Champions League, në...
Diego Sinagra, i biri i legjendarit Diego Maradona e ka shprehur bindjen e tij se Lionel Messi do të rikthehet në Barcelonë. Sipas tij, ylli argjentinas madje do ta bëjë rikthimin në klubin e tij të fëmijërisë dhe të zemrës sapo të hapet afati kalimtar i verës. Shtatë herë fituesi i...
Premier Liga ka hyrë në një fazë të nxehtë, sidomos pas merkatos së bujshme që disa prej ekipeve bënë. Interesante përbën fakti se cila skuadër do të fitojë titullin kampion në fund. Këtë përgjigje ka menduar ta japë një superkompjuter, që ka bërë kalkulimet duke nxjerrë Mançester Sitit kampion. Skuadra e...
Pasi nje merkatoje te mire ne janar, Barcelona do te vazhdoje me rinovimin e skuadres dhe afrimet e reja duke nisur nga qershori, ju ka prenotuar goditjen e pare… Barcelona ka arritur marrëveshjen me kapitenin e Chelsea, Cesar Azpilicueta, i cili sezonin e ardhshëm do të përfaqësojë ngjyrat e katalanasve. Sipas...
Braziliani Neymar vazhdon të jetë protagonist te PSG, që nga transferimi i tij në verën e vitit 2018 për një shifër rekord prej 222 milionë eurosh. Krahas paraqitjeve në fushë, 30-vjeçari së fundmi ka dhënë edhe përgjigje për të ardhmen e tij. Sulmuesi ka zhvilluar një bisedë me bashkëkombësin...
Gara e skijimit prej 50 km për meshkuj në Lojërat e Pekinit u shkurtua në 30 km, por kjo nuk ndihmoi aspak Remi Lindholm përfaqësuesin Finlandës, i cili kishte nevojë për një ngrohëse në fund të garës për të shkrirë një pjesë veçanërisht të ndjeshëm të trupit, penisin. Lindholm kaloi...
Kur mbërriti te Reali vite më parë, ishin të shumtë ata që e shihnin me mëdyshje brazilianin Kasemiro, por tani në të tridhjetat e tij, ai është një nga kolonat e “Los Blancos”. Ançeloti sikurse trajnerët e tjerë të Realit para tij e ka një pikë referimi brazilianin. Jo më...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com