Ndarja nga jeta e Maradonës nuk kishte se si të mos sillte edhe reagimin e legjendës tjetër të futbollit braziliani Pele. 80-vjeçari ka qenë gjithmonë rivali i argjentinasit që vdiq sot, sa herë që diskutohej për futbollistin më të mirë të të gjithë kohrave. Në Twitter për ndarjen nga jeta...
U ble për shifrën e 75 milionë eurove por Matthijs De Ligt nuk ka arritur ende të shfaqë aftësitë e tij më të mira te Juventusi. Gafat dhe penalltitë e shkatuara nga mbrojtësi hollandez ka bërë që mediat italiane të jenë skeptike në lidhje me performancën e mbojtësit bardhezi. Nga...
Cristiano Ronaldo mbushi 35 vjeç . Por, midis një goli dhe një tjetri me fanellën e Juventusit, ai duket një dekadë më pak. Edhe ai vetë, me siguri nuk ka pritur të qëndronte në nivele kaq të larta, në një moshë të tillë (futbolli). Ja fjalët e tij për...
Shqipëria do të luajë këtë mbrëmjen një nga ndeshjet më të rëndësishme, pasi do të presë në “Air Albania” Poloninë, ku një fitore do të na e bënte thuajse të sigurt vendin e dytë në grup dhe kalimin në Play Off. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar Kombëtaren kuqezi, ndërsa publikon...
Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të...
Conor McGregor, në një intervistë për ESPN, ka deklaruar se për rikthimin e tij në kafaz ka hequr dorë nga alkoli. Irlandezi tha se gjatë përgatitjeve për duelin ndaj Donald Cerrone në eventin UFC-246 (18 janar, në Las Vegas), nuk ka pirë aspak whiskey, përfshi edhe atë “Proper 12”...
Massimiliano Allegri mund ta rinisë në Angli karrierën si trajner. Edhe pse gjatë ditëve të fundit drejtuesit e Manchester United kanë ritheksuar disa herë mbështetjen për norvegjezin Ole Gunnar Solskjaer, emri i italianit është më i kuotuari për të marrë drejtimin e “Djajve të Kuq.” Massimiliano Allegri mund ta rinisë...
Nuk kanë munguar dhe tifozët e çmendur në këtë  Botëror. Peruanja seksi ndez tifozët e Perusë. Mediat ndërkombëtare kanë fokusuar tifozen peruane e cila ka vendosur të mbështesë futbollistët e kombëtares së Perusë  duke shkruajtur në gjoks “Të dua Peru”.
Formacioni startues i Brazilit për ndeshjen kundër Zvicrës është zbuluar nga një mik i Gabriel Jesus, pavarësisht mundit të trajnerit për të luftuar spiunët. Trajneri Tite u tha gazetarëve që ato kishin vetëm 15 minuta kohë për të parë seancën e tyre stërvitore përpara se t’u kërkohej që të...
Sindrit Guri tashmë është zyrtarisht lojtari i klubit të Oostendes. Pas vizitave mjekësore gjatë ditës së djeshme, ish-sulmuesi i Kukësit sot ka hedhur firmën në konratën e re në Belgjikë. Ai tashmë do të ndjek karrierën e tij jashtë vendit, ndërsa talenti dhe përgatitjet e tij sportive kanë joshur shumë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com