Pas barazimit të arritur në Poloni, skuadra përfaqësuese A e Femrave, zhvillon të martën në orën 16:00 në Elbasan ndeshjen e radhës eleminatore me ekipin e Bjellorusisë. Trajneri Armir Grima shpreh besim që skuadra do të vijojë në momentin e saj të një reagimi shumë pozitiv, për të kërkuar...
Real Madrid ka fituar 2-1 në “Santiago Bernabeu” dhe afrohet vetëm me një pikë larg Atletico Madrid të vendit të dytë në La Liga, kur të dyja skuadrat kanë edhe katër ndeshje për të luajtur deri në fund të kampionatit. Gareth Bale kaloi në avantazh të besuarit e Zinedine Zidane,...
Pas fitores në fushën e Augsburgut, Bajerni i Mynihut ka festuar titullin e 6-të radhazi në Bundesligë, por në ekipin e Jup Hejkens është një lojtar që ka më shumë motiv për të festuar më shumë se të tjerët, dhe bëhet fjalë për Kingslei Koman. Ish-futbollisti i Juventusit dje ka...
Sonte në mbrëmje luhet finalja e Kupës së Mbretit. Sevilla sfidon Barcelonën për të rrëmbyer trofeun e parë sezonal në Spanjë. Për trajnerin e katalanasve do të ishte dështim nëse Barcelona nuk e fiton Kupën. Sonte në mbrëmje dorëzohet trofeu i parë për këtë edicion në Spanjë. Në Madrid në...
Manchester United është në finale në FA Cup, duke pritur fituesin e çiftit Chelsea-Southampton, që do të luhet të dielën në orën 16:00. “Djajtë e Kuq” kanë përmbysur 2-1 ekipin e Tottenham, në stadiumin “Wembley”, pra në një fushë asnjanëse, pavarësisht se në Londër. Tottenham shënoi i pari me Delle...
Formula 1 jep spektakël dhe emocione, por sot dhuroi dhe një incident që për pak shkaktoi tragjedi. Një teknik mbeti i plagosur, me këmbë të thyer, pasi e shkeli piloti Kimi Raikonen gjatë një pit-stopi. Një episod shumë i rëndë ka ndodhur sot gjatë Çmimit të Madh të Bahreinit...
Në ndeshjën e vleshmë për javën e 30-të e kampionatit spanjoll, Reali arrin te fitojë me rezultatin 3 me 0 në trasfertë kundër Las Palmas me golat e shënuar nga Benzema dhe 2 gola të Gareth Bale. Kryesuesja e kampionatit, Barcelona ka arritur të marrë një barazim në trasfertën e...
Samba Diop, mbrojtësi 18-vjeçar i klubit francez Le Havre, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme, në mënyrë misterioze. Klubi francez i divizionit inferior njoftoi me pikëllim të thellë lajmin gjatë kësaj të shtune, por pa përmendur shkakun e vdekjes së Diopit. Ndeshja e tyre në “Ligue 2” ndaj Reimsit,...
Dita e sotme mund të cilësohet fare mirë si e ekipeve të transfertës në Superiore. Kukësi dhe Partizani kanë marrë fitoret e radhës në kampionat, duke konsoliduar pozitat e tyre ër një vend në zonën europiane. Verilindorët fituan minimalish 0-1 në transfertë ndaj Kamzës. Në mungesë të Gurit, ndeshjen e...
Atletiko Madrid ka marrë një barazim 1-1 me shumë vlera në sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Arenalit. Dueli i zhvilluar në Londër është shoqëruar me shumë polemika, pasi që në minutën e 10-të, ekipi spanjoll mbeti me 10 lojtarë pa ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë që në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com