Portieri i Cercle Brugge, Miguel Van Damme (28), ka vdekur pas një beteje të gjatë kundër leukemisë, njoftoi sot klubi i tij. Van Damme filloi në divizionin e parë belg në vitin 2014, por luajti më pak se 50 ndeshje pasi u detyrua të ndërpresë karrierën për shkak të sëmundjes. Ai...
Skandal në Itali. Në takimin miqësor që Bresha po luante ditën e sotme ndaj serbëve të Vojvodinës, sfida është ndërprerë që në minutën e 52-të të saj. Takimi po fitohej 2-1 nga klubi i Serisë A, por pezullimi i ndeshjes nuk erdhi aspak prej rezultatit. Disa tifozë serbë që po...
Shqipëria për fatin e saj të keq nuk do të ketë mundësi që të zbresë në fushën e blertë të “Arenës Kombëtare” në ndeshjet e qershorit në kuadër të kualifikueseve për “Euro 2020”. Me shumë gjasë debutimi i kuqezinjve në stadiumin e ri pritet të bëhet në shtator, pasi në...
Nëse jeni mësuar që vendet të nderojnë kampionët e tyre me para dhe nderime të tjera, në Kubë atletët shpërblehen në një mënyrë tjetër, thuajse tallëse. Boksieri Ronnis Vlvarez, i cili fitoi medaljen e artë në të rinjtë në Kampionatin Pan-Amerikan të mbajtur në Meksikë, mori si nderim nga...
Mbrëmjen e djeshme u luajt sfida Shqipëri-Francë, ku kombëtarja kuqezi humbi me rezultatin 0-2 përballë gjelave. Mirëpo, pavarësisht rezultatit, të gjithë vëmendjen e mori inaugurimi i stadiumit të ri kombëtar “Air Albania”. Një inaugurim që pothuajse dështoi, pasi u vunë re shumë defekte, duke parë që ishte vetëm ndeshja e parë. Pas...
Tràgjedi në Holandë pasi u nda nga jeta në moshën 35-vjeçare Jerge Hoefdraad, ish-sulmuesi i Ajax. Pak ditë më parë festoi përvjetorin, ndërsa sot ka ndërruar jetë pas një plùmbi që mori në kokë. De Telegraaf shkruan se ngjarje e rëndë ndodhi në një lokal të Amsterdamit. Një sherr shpërtheu, ish-sulmuesi u...
Erjon Braçe është ndër të paktën deputetë, që nuk ka gjetur kurrë gjuhë të përbashkët me ata persona që me çdo mënyrë kanë shkàtërruar futbollin në Shqipëri. Deputeti që mban edhe postin e zëvendëskryeministrit ka lëshuar sot një mal me àkuza ndaj presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Akùzat kanë...
Mesfushori danez Eriksen duket se i është rikthyer normalitetit, pas pasdites dramatike në Kopenhagen rreth një muaji më parë. Javën e ardhshme ai pritet të kthehet në Milano, për të takuar shokët e ekipit dhe për t’iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore. Do të jenë ditë tepër të rëndësishme për të,...
Futbolli është në zi. Ish-lojtari i Sevijës, Reali dhe Arsenalit, Antonio Rejes, ka ndërruar jetë këtë mëngjes, pas një aksidenti automobilistik. Deri Tani nuk bëhet asnjë detaji më shumë i ditur, vetëm klubi i Espanjolit ka postuar në “Tëitter”, këtë lajm të hidhur për futbollin spanjoll.
Si sot 5 vite më parë, Shqipëria luante në Serbi, në një ndeshje ku autoritetet serbe ndaluan çdo simbol shqiptar, ndaluan tifozët, vërshëllyen himnin dhe tentuan të ishin Zot në fushë. Gjithçka dukej se po shkonte mirë në fushë, me kuqezinjtë që po sùlmonin pavarësisht vërshëllimave dhe sharjeve nga...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com