Chelsea eliminon Liverpool nga FA Cup. 3 humbje në katër ndeshjet e fundit për djemtë e Klopp të cilët po fillojnë ta humbin busullën. Duelin e fazës së 1/8 të FA Cup të luajtur në “Stamford Bridge” blutë e Londrës e zgjidhën me nga një gol për çdo pjesë....
Mançester Siti ka triumfuar në finalen e Kupës së Ligës, duke mposhtur në “Uembli”, Aston Vilën me rezultatin 2-1. Ky ishte trofeu i parë sezonal dhe i treti radhazi në këtë kompeticion për “qytetarët” e Pep Guardiolës.Siti arriti të dominonte në pjesën e parë, duke shënuar 2 herë me...
Një incident i pakëndshëm është regjistruar në ndeshjen mes Hofenheim dhe Bajern Mynih. Takimi u ndërpre në minutën e 78-të për shkak të një banderole fyese të nxjerrë nga tifozët miq kundër pronarit të Hoffenheim, Dietmarr Hop. Dietmar Hopp mbetet një bir kurve”, shkruhej në banderolë. Lojtarët e...
Etienne Tare ka debutuar disa javë më parë, me ekipin e dytë të Lacios. Një e arritje më vete për këtë lojtar, pasi është vetëm 16-vjeç dhe njëkohësisht futbollisti më i ri në “Primavera” të kryeqytetasve. Flasim për djalin e Igli Tares, që duhet të punojë aq shumë për...
Të gjithë presin që Conor McGregor të duelojë ndaj Khabib Nurmagomedov, por duket se UFC-ja ka të tjera plane për irlandezin. Sipas mediave amerikane, McGregor pritet të përballet me Justin Gaethje, duel që do të organizohet këtë verë. ESPN sqaron se irlandezi është në bisedime që kjo sfidë të finalizohet...
Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) po bën përpjekje që shumë shpejt të fillojë dhe ta praktikojë sistemin var. Madje, shtëpia e futbollit shqiptar po planifikon që sistemin VAR të fillojë ta përdorë nga ky edicion. Duket mision i pamundur, por Tirana zyrtare e ka marrë seriozisht këtë punë. Ndeshjet kualifikuese...
Barcelona ka humbur një tjetër talent të dalë nga “La Masia” e famshme. Bëhet fjalë për Marc Cucurellën, i cili po bën një sezon fantastik me Getafen. Këta të fundit kanë aktivizuar të drejtën e blerjejes për 6 milionë euro. Klauzola e 21-vjeçarit do të jetë 25 milionë euro dhe...
Marsh Kumbulla është duke zhvilluar një sezon pothuajse perfekt në Serie A me Helas Verona, duke u bërë kështu një nga zbulimet më të mëdha të këtij sezoni në Itali. Pikërisht për shkak të paraqitjeve të shkëlqyera, në gjurmët e futbollistit shqiptar janë vënë skuadra të mëdha si Interi, Juventusi...
Lazio ka gjunjëzuar ekipin e Interit në raundin 24 të Serie A duke fituar me rezultatin 2-1. Një ndeshje që fillimisht e hapën zikaltërit me një gol në minutën e 44' me anë të Ashley Young. Ishte Candreva që lëshoi një predhë nga jashtë zonës drejt Strakoshës me këtë të fundit...
Ai me të vërtetë nuk dëshiron ta braktisë futbollin e luajtur, “t’i varë dorezat në gozhë”. Qëllimi i 42-vjeçarit bardhezi është të vazhdojë të thyejë e të vendosë rekorde të reja. Ata që mendojnë se karriera e Gianluigi Buffon do të përfundojë në fund të këtij sezoni gabohen, madje...