PD mbledh nesër Kolegjin e Kryetarëve. “Të nderuar Kryetarë, Nesër, datë 12 Janar, ora 16:00 do të zhvillohet mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD për diskutimin mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë në zbatim të vendimit të Kuvendit Kombetar të datës 18 Dhjetor “Për miratimin e programit...
Deputeti socialist Erion Braçe ka komentuar përjashtimin e Sali Berishës nga Partia Demokratike, vendim i marrë nga Kryesia gjatë mbledhjes së djeshme. Braçe thotë se ky ishte një vendim hipokrit por standard, ndërsa shprehet se e njëjta gjë duhet të ndodhë edhe me Bashën, pasi ky i fundit ka sulmuar...
Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që të përjashtojë përgjithmonë nga PD, Sali Berishën. Disa burime bëjnë të ditur se ky vendim u mor pas me shume se 8 orë disksutime. Mbledhja e cila nisi rreth orës 19:00 dhe që ka përfunduar pas orës 3 të mëngjesit ka diskutuar në lidhje...
Pas protestës së 8 janarit, Berisha ka paralajmëruar nisma të tjera. Ndërsa Lulzim Basha mblodhi kryesinë ditën e sotme, 10 janar në orën 18:30 për të diskutuar krizën. Mësohet se në fokus të diskutimeve do të jetë ajo që u krijua pas 8 janarit. Burime bëjnë me dije se...
Ish-kryeministri Sali Berisha e ka pranuar se protesta e 8 Janarit nuk e arriti qëllimin e saj maksimal, që ishte marrja e selisë së Partisë Demokratike, por paralajmëroi se herën tjetër protestuesit do të përgatiten më mirë për të hyrë në ndërtesë. “Policia e pa që kishte rrezik që protestuesit...
Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar protestën e dy ditëve më parë para selisë së Partisë Demokratike. Fevziu është shprehur se Partia më e madhe e opozitës ndodhet në një moment tragj1k-komik Blendi Fevziu: Ky protagonizëm në PD ka lënë jo vetëm qeverinë në heshtje por edhe LSI-në në heshtje. Partia më...
Dy ditë pas protestës së thirrur ngha Sali Berisha që degjeneroi në dhu.në, Lulzim Basha ka thirrur mbledhjen e Kryesisë së PD. Njoftimi: Te nderuar anëtarë të Kryesisë, Sot në orën 18:30, me kërkesë të Kryetarit të Partisë, do të mblidhet Kryesia e Partisë, me rend dite “Diskutim mbi situatën e krijuar...
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Dmeokratike, Gazment Bardhi, i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ky i fundit me herët akuzoi Lulzim Bashën se e kishte shkatërruar vetë nga brenda zyrën e tij dhe më pas ia kishte hedhur fajin demokratëve. Ai ka publikuar një video ku shihet...
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me 'betejën' që u zhvillua sot në selinë e PD-së, ku Sali Berisha mësyu me militantët e tij për të marrë godinën. Rama ka zgjedhur të reagojë me një shprehje të aktorit John Wayne, teka shkruan në Instagram: "Jeta është e vështirë,...
Nënkryetarja e PD-së Grida Duma ka reaguar ashpër kundër dhunës së ushtruar nga mbështetësit e Sali Berishës. “Kjo është PD sot. Moment i rëndë, jo vetëm për gazin dhe dhunën. Nuk ka demokrat që sulmon një demokrat. Erdhëm këtu se asnjë nuk mund ti lërë kauzën te dhuna. Nuk...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com