Mëngjesi i sotëm në studion e emisionit "Rreze Dielli" në Report Tv është përfshirë nga debati, kjo pas anoncimit të një inserti ku kryeministri Rama ishte shprehur se Teatri i Kukullave është një karakatinë që na turpëron përpara fëmijëve tanë e se uronte dhe besonte që deri në fund...
Kryeministri Edi Rama është shfaqur zemërthyer pas lajmit të hidhur se arkitekti i madh shqiptar Maks Velo, ka ndërruar jetë. Në një status në profilin e tij në Facebook, Rama i ka dhënë lamtumirën 84-vjeçari të ndjerë, i cili ndërroi jetë mezditen e sotme. “Çfarë trishtimi LAMTUMIRË MAKS,”- shkruan Rama...
Agiola jeton në New York dhe përmes rubrikës “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan u bëri një surprizë dy prindërve të saj. Ajo dhe vëllai i saj jetojnë larg familjes dhe në lidhjen Skype, ajo tregoi sakrificat që prindërit e saj kanë bërë, që ata të mund të...
U njohën qysh në fëmijëri, dhe që nga atëherë thonë se u lindi simpatia për njëri-tjetrin. Kështu Marigona Berisha, një vajzë nga Kosova nuk rreshti kurrë së menduari për shokun e fëmijërisë së saj, ani pse fati e largoi me mijëra kilometra larg tij. Falë rrjeteve sociale, ata u bashkuan përsëri...
Pak ditë më parë me anë të një postimi në rrjete sociale, Ardit Gjebrea shtoi dyshimet se do t’i rikthehet muzikës. Ai ka publikuar shpesh foto duke punuar në studio, por nuk e ka zbuluar se për çfarë bëhej fjalë konkretisht. Megjithatë ditën e sotme gjatë rubrikës ‘Ka një mesazh...
Të ftuar dje tek "Rudina" ishin dy gazetarë të njohur që kanë zgjedhur të jenë edhe bashkëshortë në jetë, Esiona Konomi dhe Armand Bajrami. Çifti treguan historinë e tyre të dashurisë që nisi në universitet dhe përfundoi me martesë. "Kemi qenë në Master kur jemi njohur. Kontakti i parë ka...
Ikona e Teatrit Kombëtar Robert Ndrenika ka ripohuar mbështetjen e tij për ndërtimin e teatrit të ri. Në një prononcim për mediar, Ndrenika thekson se është njohur me projektin e godinës së re pasi e kanë thirrur në zyrë, regjisori Altin Basha, drejtori i teatrit, Hervin Çuli dhe inxhinier Bejleri...
Kur flasim për Festën e Pashkëve si zakonisht tani jemi mësuar të mendojmë si një ndër festat më të rëndësishme të fesë së krishterë (katolike, ortodokse, protestante, etj.). Por kjo festë e ka origjinën edhe më të lashtë, pra, para se të ekzistonte besimi i krishterë, Pashkët ishin festë...
Një çift kosovar ka vendosur që binjakëve t’u vënë emra të 2 personaliteteve politike mjaft të njohura. Prindërit i kanë quajur foshnjat Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Këtë vendim ata e kanë marrë me idenë që fëmijët të bëhen si Albini dhe Vjosa. “Pas 15 vitesh u bëra baba i një...
Në mbyllje të vitit mbarëkombëtar të Gjergj Kastriot Skënderbeut dhe në prag të 575-vjetorit të shpalosjes së flamurit të qëndresës dhe mëvetësisë nga Heroi ynë Kombëtar në vitin 1443 në Krujë, kryeministri i vendit, Edi Rama, prezanton sot në Qendrën për Hapje edhe Dialog një artefakt të rrallë historik. Artefakti...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com