Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me aktin normative të hyrë sot në fuqi për shtyrjen e detyrimeve të qirasë për disa kategori, për dy muaj. Duke iu drejtuar opozitës, dhe vecanerisht ish-deputetes Jorida Tabaku, Rama thotë se ka dy shtete të tjera, Gjermania dhe Franca...
Në spitalin infektiv ka ndërruar jetë një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, teksa vuante nga post-hemorragjia cerebrale, diabeti dhe hipertensioni. Pacienti me inicialet A.C., ishte testuar dhe kishte rezultuar pozitiv me Covid19, ndërkohë që, gjendja e tij shëndetësore është rënduar në mënyrë të...
Një lajm i hidhur ka ardhur për botën e artit. Komediani i njohur Eddie Large, 78 vjeç ka humbur jetën pasi ishte i prekur nga korònav1rusi. Aktori është bërë i njohur për shkak të rolit të dyfishtë në filmin ‘Little and Large’. Large ishte një personazh i njohur që në vitet 1970...
Ditën e djeshme njoftuam se në mes të 11 të infektuarve me COVID-19, në komunën e Kamenicës,në Kosovë ishte edhe një foshnje pesë muajshe. Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Berisha ka thënë se gjendja e foshnjës është stabilizuar dhe është tërësisht jashtë çdo rreziku. Vajza pesë muajshe është anëtare...
Po kërkoni për një pije të ngrohtë, të shijshme, që parandalon shtimin në peshë? Mos kërkoni më shumë. Ju duhen vetëm 3 përbërës për të përgatitur çajin ideal për rënien në peshë: xhenxhefil i freskët, shkopinj kanelle dhe mjaltë. Përfshirja e kanellës në dietë do t’ju ndihmojë me format...
Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero, deklaroi mbrëmjen e së enjtes në emisionin "Opionion", se piku i koronavirusit në vendin tonë pritet të shënohet gjatë kësaj jave. Duke iu referuar të dhënave të deritanishme, mjeku u shpreh optimist, teksa theksoi se javën e ardhshme do të kemi shifra të qëndrushme. Sipas...
Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infèktuan me COV1D-19. Kryeministri Rama shpërndan foton e çiftit dhe shkruan: https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10157598221656523
Një lajm i pabesueshëm raportohet nga Shkodra, ku janë regjistruar 12 raste të reja me Covid 19 ndërsa rezultatet kanë dalë pas testimit të 15 personave. Ndër 15 mostra të marra 12 kanë rezultuar pozitiv dhe kështu krijohet një panoramë e qartë për përhapjen e shpejtë të virusit. Bëhet fjalë për...
Pavarësisht masave kufizuese për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, disa biznese lejohen që të ushtrojnë aktivitetin e tyre tregtar. Rama tha se asgjë tjetër nuk do të lejohet hapur përveç bizneseve që prodhojnë deri në fund të gjendjes së jashtëzakonshme. “Asgjë nuk do lejohet hapur, vetëm aktivitet prodhuese nuk janë ndalur...
Kryeministri Edi Rama u pyet mbrëmjen e sotme rreth afatit që ka Akti Normativ mbi pagesat e qerave ku tha se është vendosur për dy muaj por që në fundtë këtij afati shumat do të shlyhen nga qeramarrësit në të ardhmen në mënyrë proporcionale. Rama tha se mund të zgjasë...