Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e së martës në superstradën Lezhë-Shkodër ku një makinë ka përplasur një motor. Drejtuesi i motorit, 47-vjeçari Mikel Marashi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin e Traumës Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur kryqëzimi “Gocaj”. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit teksa pritet...
Një grindje mesa bandave ka çuar në shkatërrimin e dy grupeve italo-shqiptare që merreshin me trafikimin e drogës. Mediat italiane raportojnë se grupet kriminale drejtoheshin njëri nga Ermal Arapaj i njohur si ‘Ufo’ ndërsa nga ana tjetër ishte Elvis Demçe ai i cili drejtonte grupin rival. Sipas policisë italiane u shmangën...
Disa javë pasi kryeministri Edi Rama prezantoi nismën Këshillimi Kombëtar, ditën e djeshme është publikuar anketa me 12 pyetjet që qeveria do t'i adresojë qytetarëve. Pyetësori prej katër faqesh, ishte i mbështetur në 5 shtylla, familja, lufta kundër krimit, ekonomi, punësim e integrimi i vendit. Këto pyetje kanë të...
Kadri Malka nga Korça është ankuar në emisionin Fiks Fare për mënyrën si është hetuar dhe gjykuar aksidenti në të cilin mbeti i vdekur nipi i tij 5 vjeçar. Në 2017 në Kombinat, nipi i tij shtypet nga një automjet me pasojë vdekje. I mituri gjendet poshtë gomave...
Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka dhënë një tjetër lajm të mirë për qytetarët e subjektet që regjistrojnë mjete rrugore për herë të parë. Në një njoftim në mediat sociale, DPSHTRR, njofton se do të hiqen rreth 60 mijë praktika në vit që kërkonin përkthime e noterizime...
Ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi si aktore në një serial televiziv. Ajo është bërë pjesë si mysafire speciale e serialit “Hetuesia”. Ndonëse në sekuencë të shkurtër, Haxhiu e ka sfiduar veten si aktore në këtë serial. Pjesën ku Haxhiu luan mund ta shihni nga 1:39 deri...
Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Krujë, ku ka humbur jetën një këmbësor. Rreth orës 17:30, tek rreth rrotullimi i Thumanë Krujë, një automjet ka goditur një shtetas këmbësor ende të pa identifikuar ku si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë menjëherë. Pas kësaj, makina...
Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas takimit të kreut të PD, Lulizm Basha me gratë e forumit LDGSH. Braçe teksa ka nxjerrë pamje nga takimit shkruan se asnjë nga ata persona nuk respektoi masat anti-Cov1d. Postimi i Braçes A TE DUARTROKITEN OO LUL? 2832 TE INFEKTUAR SOT; 1156 TE INFEKTUAR VETEM NE #TIRANE; Me...
Është zbardhur anketa me 12 pyetje që Kryeministri Edi Rama do t’i shpërndajë qytetarëve shqiptarë në të gjithë vendin, për t’i marrë mendim në lidhje me çështje të rëndësishme për vendin. Këto pyetje kanë të bëjnë me legalizimin e kanabisit, çështjen e Ballkanit të Hapur, ndihmës ekonomike, dënimeve për krimet...
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gocajve” në Lezhë. Një makinë ka përplasur një motor dhe për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i tij. Ende nuk dihet shkaku i aksidentit, ndërsa i plagosuri ka shumë fraktura dhe thyerje në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com