Temperaturat ekstreme ‘çmendin’ turistet/ Dy vajzat vizitojnë qytetin historik tërësisht nudo (VIDEO)

Një video që tregon dy turiste duke ecur tërësisht nudo në qendrën historike të Gialopolit është bërë virale në rrjet.

Duket se temperaturat ekstreme të kësaj vere po i shtyjnë njerëzit drejt veprimeve akoma dhe më ekstreme dhe kjo video e dëshmon këtë.

Videoja e cila u bë menjëherë virale, është publikuar në rrjetet sociale rreth orës 6.30 të mëngjesit të sotëm dhe aty shfaqen dy vajza që ecin lakuriq në pjesën e vjetër të qytetit që ndodhet në bregdetin pulian, ndoshta pasi janë larë herët në mëngjes në Seno della Purità, një plazh ‘alternativ’ i frekuentuar kryesisht nga të rinjtë, madje edhe në natën.

Turistet kaluan rrugët e qendrës historike sikur të mos kishte ndodhur asgjë për t’u kthyer me shumë gjasa në shtëpinë e marrë me qira për pushime. Të shokuar janë operatorët e shërbimit të higjienës urbane, të cilët nuk u besonin syve.