Nuk përmbahen më tifozët e Fejnordit, bëjnë veprimin e rëndë në mes të Tiranës (FOTO)

Prej dy ditësh Tirana është shndërruar në kryeqytetin e futbollit, për shkak të finales së Conference League që do të luhet në “Air Albania Stadium” ku do të ndeshen Roma dhe Feyenoord mbrëmjen e sotme në orën 21:00.

Por tifozët veç entuziazmit kanë sjellë me vete edhe probleme, ku mbrëmjen e kaluar pati përleshje me policinë, ku pati disa efektivë të plagosur.

Ndërkohë që konsumi i tepërt i alkoolit , ka bërë që tifozët e Feyenoord, të urinojnë në rrugë.