Fjalët e para të Mesit pas fitimit të Topit të Artë, ka një urim të veçantë për Levandovskin

Lionel Mesi ka fituar ”Topin e Artë” të shtatë në karrierë duke u konfirmuar si më i miri i të gjitha kohërave.

Por ajo çka ka habitur, ishte deklarata e argjentinasit në momentin e marrjes së çmimit ku tregoi përulësi ndaj rivalit direkt Robert Levandovski duke u shprehur:

‘’Levandovski e meritoi ta fitonte Topin e Artë këtë vit, por kombëtarja ka peshuar shumë në këtë çmim. Shpresoj ta fitojë vitin tjetër’’.

Deklarata ka marrë kritika pasi Levandovski nuk mund të kalojë të njëjtin sezon si këtë aktual, dhe nuk mund t’i vijë më mundësia të fitojë Topin e Artë.