Ushqimet më të mira me zero karbohidrate? Ja cilat janë

Janë të shumta ushqimet me zero karbohidrate, (këto të fundit zakonisht janë të pranishme në makarona, bukë dhe ushqimet me sheqer). Ju duhet thjesht t’i njihni dhe t’i bëni pjesë të regjimit ushqimor. Mësojini në këtë artikull, bashkë me regjimin që do t’ju ndihmojë të merrni sa më pak prej tyre.

PERIMET (0-1 gr )
Selino
Erëza të freskëta
Rrepkë
Zarzavatet jeshile (kale, spinaq, marule, arugula)
Familja e çikoreve (radhiqe, eskarole)
Kastravec
VAJRA
Vaj misri
Vaj luledielli
Vaj arre
Vaj avokado
Vaj ulliri
Vaj kokosi
Vaj susami
PIJET
Ekspres
Çajra
Ujë
Uthull (jo balsamike)

5 këshilla:
Këshilla të vlefshme për konsumin me 0-Karbohidrate
1.Mos hani, kur ju nuk jeni të uritur dhe nuk kalorive numër
2.Konsumoni ujë kur keni etje, jo lëngje. Pini 6-8 gota ujë për çdo ditë.
3.Shmangni ëmbëlsirat
4.Konsumoni yndyrë duke mbajtur mend se qëllimi përfundimtar është të mbani nivele të lartatë energjisë.
5.Produktet e kafshëve nuk përmbajnë karbohidrate dhe janë më të shëndetshëm. Konsumoni vezë, qumësht dhe mish.