VIDEO/ Policia dhunon deputetët e opozitës, Spaho del i gjakosur nga gjykata

Deputetët e PD dhe LSI janë penguar të futen në sallën e gjyqit për të ndjekur seancën për masën e sigurisë për 23 protestuesit e Rrugës së Kombit. Policia është konfrontuar me deputetët, ku kreu i grupit të PD ka dalë i lënduar nga dyert e gjykatës.

“Forcat e policise ushtruan dhunë. Të gjithë koleget janë aty. Shihni dhe kuptoni shtetin diktatorial të Edi Ramës. Sdo ta ketë kollaj. Nuk ia del dot me dhunë”, deklaroi Edomond Spaho.

Video 1

Video 2