Tropojë, arrestohet autori i vrasjes

Autori u arrestua nga policia pak orë pas krimit, ndërsa gjatë kontrollit policia i gjeti armen e zjarrit tip automatik, e dyshuar që është përdorur për kryerjen e krimit.

23-vjeçari u shoqërua në Komisariatin e Policisë Tropojë për veprime të mëtejshme dhe për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Informacion nga ana e policise:

Tropojë.

Policia arreston në kohë reale autorin e ngjarjes së ndodhur orë më parë ku mbeti i vrarë shtetasi R.A.

Efektivët e Komisariatit të Policisë Tropojë bënë të mundur kapjen dhe arrestimin e shtetasit;

– S. R, 23 vjeç, banues në fshatin Luzhë.

Gjatë kontrollit këtij shtetasit ju gjetë dhe sekuestrua arma zjarrit tip automatik, e dyshuar që është përdorur nga autori.

Shtetasi S.R është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Tropojë për veprime të mëtejshme.