Sulm terrorist në Gjermani, furgoni godet turmën

Të paktën 3 të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur janë regjistruar pasditen e kësaj të shtunë në Münster, ku një furgon është përplasur me këmbësorët në zonën e qendrës. Policia gjermane ka njoftuar se bëhet fjalë për një sulm terrorist.