Shqiptarja tenton të kalojë 10 kg marijuanë në Greqi

Jane kapur 10 kg marijuane ne autobusin e linjes Kakavije-Janine. Droga u kap nga policia greke pas kontrollit te imtesishem.

Droga e ndare ne dy pako me peshe totale 10 kg 650 gram u gjet ne bagazhet e nje 28-vjecareje shqiptare qe sapo kishte kaluar doganen.

Asaj ju gjet dhe nje pako me 194,6 gram hashash cokollate.