Real Madrid dhe Bajern Mynih sigurojnë gjysmëfinalen

Mbyllën ndeshjët e para të çerekfinalës së Champions League. Fitojnë Real Madrid dhe Bajern Mynih dhe sigurojnë gjysmefinalen. Reali arriti te fitoj ne trasferte me rezultatin e pastër 3 me 0, kurse Bajern arriti te fitoj ne Spanje kundër Sevijes me rezultatin 2 me 1.

Për skuadren e Realit çdo ishtë me e thjeshtë siç pritej, golat u shenuar nga Ronaldo ne minutan e 3-të, pastaj ne minutën e 64-të i gjithe stadiumi u ngrit në kembë duke duartrokitur fenomenin portugez i cili shenoj një super gol dhe goli që vulosi gjitheçka erdhi ne minutin e 72-të me Marcelon. Nga minuta e 66-të Juventusi mbeti me 10 lojtar mbas ndeshkimit me të kuq të Dybales.

Ne ndeshjen tjetër të çerekfinales Bajerni arriti te marrë një fitorë në trasfertë, edhe pse e para që kaloj ne avantazh ishtë skuadra spanjollë me anë të Sarabia ne minutën e 31, mbas 6 minutash erdhi edhe barazimi nga ana e skuadres gjermane falë një autogoli të Navas, goli i fitorës erdhi ne minutën e 68-të i shenuar nga Thiago Alcantara.

Me keto rezultatë skuadrat janë shumë pranë kalimit në gjysmefinale