Policia serbe e armatosur hyn në Prishtinë

Policia Serbe e armatosur rëndë, me kallashnikovë ka hyrë sot në territorin e Kosovës, saktësisht në fshatin Makovc të Prishtinës.

Përveç kësaj policia mendohet të ketë ardhur aty me një autobus ndërsa që një kioske pranë në këtë fshat i është vendosur flamuri i Serbisë raporton GazetaBlic.

Gjithë këtë ngjarje e ka konfirmuar profesori Flomim Isufi i njohur më së miri për punën e tij rreth përcaktimit të vijës kufitare me Malin e Zi.

Isufi ka rrëfyer rastin duke e vlerësuar si tepër shqetësues dhe ka publikuar edhe një hartë që tregon pikën e saktë ku I kishte takuar sot, para pak orësh policinë serbe./Blic/