Pas përjashtimit të ministrit nga Kuvendi, reagon Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në Facebook pas vendimit të Byrosë së Kuvendit për të përjashtuar Ministrin Bushati dhe K deputet e opozites.

Kryeministri ne Facebook

“Ditmir Bushati reagoi sot instinktivisht ndaj nje agresioni të shëmtuar dhe gaboi!Kërkoi ndjesë publike e prapëseprapë u ndëshkua.Sepse për ne rregullat vlejnë njësoj për të gjithë dhe NE NUK JEMI NJESOJ SI ATA që jo vetëm s’e njohin ndjesën, po janë krenarë për shëmtitë e tyre”!