“Mosbindja civile”/ Opozita përplaset me policinë në Milot

Në Milot protestuesit e opozitës janë përplasur me policinë pas bllokimit të rrugës kryesore. Policia nuk ka lejuar që të bllokohet rruga, ndërsa protestuesit kanë reaguar. “K..va” ‘Hajde na arrestoni në darkë” ishin thirrjet e protestuesve. Ndërsa Flamur Noka e cilëson si provokim reagimin e policisë. “Ia kam komunikuar policisë. Ky është provokim që bën policia, Edi Rama ka uzurpuar shtetin” tha Noka. Ndërsa Bardh Spahia shtoi ‘protesta është paqësore dhe policia të mos provokojë”.

Ndërkohë që pas disa momenteve tension, situata është qetësuar, por rruga është e bllokuar.