VIDEO/ Protesta, reagon Xhafaj: Mes turmës ka pasur persona me precedent penal, policia do të pëgjigjet me gjithë forcën e ligjit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se grupe individësh të papërgjegjshmën dhe të dënuar për vepra penale ishin pjesë në protestën së sotme në “Rrugën e Kombit” ku u goditën forcat e policisë.

Në një deklaratë për median Xhafaj tha se policia mori masat e duhura për zhvillim ne tubimit.

Vijon..