Bundesliga/Bajerni shkaterron Dortmundin! Fiton Schalke 04 dhe Lipsia, barazon Leverkusen

Bajern i Mynihit shkatërron skuadren e Dortmundit me rezultatin e thellë 6 me 0 dhe siguron titullin kampion.

Në garë për vendin e dytë, Lipsia mund në trasfertë Hanoverin me rrezultatin 3 me 2, Schalke 04 fiton me rrezultatin 2 me 0 kundër Friburgon. Leverkusen nuk arrin të marrë me shumë se një barazim.