LAJMET E FUNDIT

AKTUALITET

Ndodh për herë të parë në vendin tonë/ Jeni gati për një Mikro- Çmenduri? Ja çfarë do gjeni tek lulishtja mbrapa Kryeministrisë

Te lulishtja mbrapa Kryeministrisë, Ju pret “Micro-Folie” e parë në Shqipëri, ku fëmijë e të rritur, mund te luajnë së bashku, me lojëra inteligjente,...

Babai tentoi t’i fusë kokainë të birit/Si u zbulua droga në pakon postare (EMRAT)

NJOFTIM Në datë 18 janar 2022, rreth orës 15.00, SHKBB u njoftua nga Salla Informacionit IEVP Fier se gjatë kontrollit të ushtruar nga punonjësit e...

“Kam pasur kërcënime”/ Eni Çobani bën rrëfimin e rrallë dhe zbulon vendimin që ka marrë për përfshirjen e saj në politikë: E kam mbajtur...

Juristja Eni Çobani ka bërë një rrëfim të radhë për jetën e saj teksa ka qenë e ftuar në edicionin informativ të ‘Klan News’....

SPAK operacion me Italinë dhe Greqinë: Shkatërrohen 4 grupe kriminale, 47 të arrestuar, 18 janë shqiptarë

Prokuroria Speciale njofton zhvillimin e një operacioni të madh për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të emigrantëve të paligjshëm. Në bashkëpunim...

Tragjike/ Shkoi në spital me temperaturë të lartë, ndërron jetë fëmija 3-vjeçar në Elbasan

Një fëmijë 3-vjeç ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Foshnja ka shkuar me temperaturë të lartë në spital, ndërsa nuk dihen ende shkaqet...

Aksidenti i rëndë në autostradën Lezhë-Shkodër, ndërron jetë në Spitalin e Traumës 47-vjeçari

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e së martës në superstradën Lezhë-Shkodër ku një makinë ka përplasur një motor. Drejtuesi i motorit, 47-vjeçari Mikel Marashi...

Sherri mes dy “bosëve” Ermalit e Elvisit, atentate, vrasje e drogë, si u shkatërruan dy bandat në Itali, 27 në pranga

Një grindje mesa bandave ka çuar në shkatërrimin e dy grupeve italo-shqiptare që merreshin me trafikimin e drogës. Mediat italiane raportojnë se grupet kriminale drejtoheshin...

Publikohet anketa e qeverisë për qytetarët, nga legalizimi i kanabisit te “Ballkani i Hapur”, ja pyetjet

Disa javë pasi kryeministri Edi Rama prezantoi nismën Këshillimi Kombëtar, ditën e djeshme është publikuar anketa me 12 pyetjet që qeveria do t'i adresojë...

5-vjeçari humb jetën në aksident, ekspertët nxjerrin fajtor fëmijën, shoferi i dehur lihet i lirë

Kadri Malka nga Korça është ankuar në emisionin Fiks Fare për mënyrën si është hetuar dhe gjykuar aksidenti në të cilin mbeti i vdekur...

Tjetër lajm i mirë për shoferët që regjistrojnë automjetet për herë të parë/ Ja lehtësimet që bëhen

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka dhënë një tjetër lajm të mirë për qytetarët e subjektet që regjistrojnë mjete rrugore për...

GOSSIP

Dita E Sotme

Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
23 %
0.5kmh
0 %
Wed
9 °
Thu
11 °
Fri
8 °
Sat
6 °
Sun
4 °

SHËNDETI

Flet shkenca pas një studimi të thelluar/ Ushqimi që duhet të konsumoni nëse keni probleme me zorrët, bëni kujdes me sasinë

Sipas një studimi në Shkencën e Ushqimit dhe Mirëqenien e Njeriut, hudhra ndikon në rritjen...

Pini 1 gotë birrë në ditë gjatë dimrit dhe do të shpëtoni nga keto sèmundje

Është e vërtetë që pijet alkoolike nuk kanë të njëjtat efekte dobiprurëse si lëngjet e...

Trajtimet më të mira natyrale kundër bllokimit të enëve të gjakut

Arterioskleroza është një sëmundje e fshehur që përkeqësohet ndjeshëm me kalimin e kohës. Megjithatë, me...

​6 ushqime të mrekullueshme për një pamje rinore

Plakja është një proces i natyrshëm dhe një pjesë integrale e jetës që nuk mund...

Si ta konsumojmë qumështin, të ngrohtë apo të ftohtë? Ekspertët japin këshillat që duhet t’i dimë të gjithë

Qumështi është burim i shkëlqyer i kalçiumit, kaliumit dhe vitaminës D. Ai i ofron organizmit...

[/tdc_zone]

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com